Bužim Nogomet (BŽ) Novosti

Krajiški futsal derbi opravdao očekivanja, FC Konjodor na krilima publike do visoke pobjede

Sinoć je u gradu Bužimu odigran veliki futsal derbi u fantastičnoj atmosferi pred oko 400 gledaoca, FC Konjodor je slavio sa visokih 7:3 nad ekipom MNK Bubamara Auto Stil & PVC Džaja. Krajiški derbi u okviru 10. kola Prve futsal lige FBiH grupa “1” je opravdao u potpunosti očekivanja, a Sportska dvorana u Bužimu je bila ispunjena do posljednjeg mjesta, te u fer i korektnom navijanju s obje strane, kako se samo poželjeti može na našim prostorima u odličnoj organizaciji domaćina, koja je bila odličje večerašnjeg derbija, Bužim je pokazao zaista da je veliki grad i budućnost sporta ove općine je neosporna, a Uprava kluba FC Konjodor, te njeni igrači su pokazali ponovo i sinoć da:

“Pobjeda dolazi iz zajedništva”!!

Iskusni Delić već u 3′ susreta postiže gol za rano vodstvo Bubamare ali radost njihovih navijača nije dugo trajala jer Alen Ibrišimović se pobrinuo za poravnanje rezultata na 1:1 golom u 8′ susreta, pa se dvorana u Bužimu budi i bodri svoje majstore od prvih minuta susreta.

Ponovo gosti iz Cazina dolaze do vodstva 1:2 golom Čauševića u 11′ susreta ali Konjodor večeras pruža fantastičan otpor i gol za poravnanje postiže Ibrišimović ali ovaj put Sejad i rezultat je ponovo poravnat 2:2, što je i konačan rezultat prvog dijela susreta.

U nastavku susreta veliki potop Bubamare, odlične odbrane Akmadžića na golu domaćina, superiorna igra i dominacija na terenu FC Konjodora, rezultirala je velikom pobjedom domaćina za sami vrh tabele Prve futsal lige FBiH grupa “1”.

Konjodor dolazi u vodstvo 3:2 golom Dedića u 24′ susreta i nakon toga nastaje kanonada na gol nemoćnog Karalića, te velika pobjeda domaćina postaje sve očiglednija, a publika sa fer i korektnim navijanjem nosi na krilima svoje igrače.

U nastavku susreta Bubamara nemoćna na terenu, a u mreži Karalića još četiri gola pospremljena.

Sejad Ibrišimović postiže svoj drugi gol za rezultat 4:2, a potom se u listu strijelaca ponovo upisuje Dedić za rezultatsku prednost 5:2.

Hat-trick Sejada Ibršimovića za 6:2 u 35′ susreta, a potom i gol iskusnog Begića za 7:2.

U posljednjem minutu susreta počasni gol za Bubamaru, koja je pretrpjela veliki poraz, postiže Vitor Hugo za konačnih 7:3.

Sa ovom pobjedom sasvim zasluženo na prvom mjestu prvenstvene ljestvice je zasjeo FC Konjodor, a naredno 11.kolo ekipa iz Bužima je slobodna, dok Bubamara na domaćem terenu dočekuje ekipu MNK Željezničar Sarajevo.

DVORANA: Bužim

GLEDAOCA: 400

SUDIJE: Adnan Kasupović (Bihać) i Hasan Nanić (Bužim)

DELEGAT: Irfan Budimlić (Cazin)

STRIJELCI: 0:1 Delić (3′), 1:1 A.Ibrišimović (8′), 1:2 Čaušević (11′), 2:2 S.Ibrišimović (16′), 3:2 Dedić (24′), 4:2 S.Ibrišimović (28′), 5:2 Dedić (33′), 6:2 S.Ibrišimović (35′), 7:2 Begić (37′), 7:3 Vitor Hugo (40′).

FC KONJODOR: Akmadžić, Begić, A.Ibrišimović, Kadić, Pajalić/ Fajković, Dervišević, A. Mehić, Dž. Mehić, S.Ibrišimović, Nanić, Dedić. PREDST.KLUBA: Pajalić Mirzet

MNK BUBAMARA AUTO STIL & PVC DŽAJA: Karalić, Nuhić, Vitor, Delić, Mizić/ Omanović, Mehić, Jagurdžija, Kličić, Čaušević, Hamzabegović, Šarić. PREDST.KLUBA: Mehić Dževad

Za naše vjerne pratioce i ljubitelje futsala, portal USKsport.ba je pratio u live prenosu preko YouTube kanala ovaj susret, a kompletan susret imate priliku pogledati na dole navedenom linku: