B.Krupa Klubovi Mix sportova (B.K.) Novosti Pojedinci Rezime

Sportista USK-a za 2018.godinu Ajdin Ćehić član Karate kluba Bihać

Bosanska Krupa je večeras bila domaćin Izbora najboljih sportista i ekipa USK-a, a prisutnima se obratio premijer USK-a Mustafa Ružnić, predsjenik Sportskog saveza USK-a Emir Dautović, a potom i ispred domaćina manifestacije se obratila Elvira Mehić, predsjedavajuća Općinskog vijeća Bos.Krupa.

  • Najuspješniji sportista USK-a: AJDIN ĆEHIĆ

član Karate kluba “Bihać“ Bihać, za osvojeno 1.mjesto na Međunarodnom turniru „Austrian karate championscup 2018“u pojedinačnoj konkurenciji u kategoriji seniora U21 borbe +84 kg, održanom u Bregencu – Austrija.

  • Najuspješniji sportista u muškoj konkurenciji: AJDIN ĆEHIĆ

 

  • Najuspješniji sportista u ženskoj konkurenciji:DŽANA KOVAČEVIĆ

članica Judo kluba “Una“ Bihać, za osvojeno 2.mjesto na Državnom prvenstvu u kategoriji    seniorki U23 – 63 kg održanom u Sarajevu  i osvojenom 3.mjestu u kategoriji seniorki -63 kg održanom u Bihaću.

  • Najuspješniji junior:MUHAMED DŽINOVIĆ

član Taekwan-do kluba „Bosna“ Cazin, za osvojeno 3.mjesto na 24 ITF Juniorskom Evropskom prvenstvu u kategoriji borbe -56 kg održanom u Mariboru – Slovenija .

  • Najuspješnije juniorke:

EMA NADAREVIĆ – Karate klub „Regeneracija“ Velika Kladuša

EMA SELMAN – Karate klub „Jion“ Bihać

za osvojeno 1.mjesto na 19. Balkanskom prvenstvu za kadete, juniore i U21 – borbe ekipno održanom u Dubrovniku – Hrvatska.

  • Najuspješniji kadet: ARNEL BULIĆ

član Kluba borilačkih sportova „Zino“ Bihać, za osvojeno 2.mjesto na WAKO Cadets & Juniors World Championships održanom u Lido Di Jesolo – Italija u pojedinačnoj konkurenciji Kick Light  + 69 kg.

  • Najuspješnija kadetkinja:HANA PIRALIĆ

članica Judo kluba „Una“ Bihać“, za osvojeno 3.mjesto na Evropskom judo cupu „Follonice“u kategoriji +70kg održanom u Italiji.

 

  • Najuspješnija sportska ekipa u ženskoj konkurenciji:

ŽENSKI RUKOMETNI KLUB „KRAJINA“ CAZIN – članice Prve lige FBiH u sezoni 2017/18, jesenji prvaci Prve lige FBIH u sezoni 2018/19.

  • Najuspješnije sportske ekipe u muškoj konkurenciji:

STONOTENISKI KLUB „STENS 73“ CAZIN – 1.mjesto u I. Liga BIH u sezoni 2017/18, 5.mjesto u Premijer ligi BiH sezona 2018/19.

 

  • Najuspješniji trener: SENAD ĆATIĆ– trener Kluba borilačkih sportova „Zino“, njegovi takmičari su u 2018.godini osvojili slijedeće rezultate: 2.mjesto na Wako Cadets & Juniors Worl Championships održanom u Lido Di Jesolo, 1.mjesto na Svjetskom kupu Austrian Classick Innsbruck, 14 Državnih prvaka, te više osvojenih medalja na međunarodnim takmičenjima.

 

  • Najuspješniji sportski radnik:FIKRET BEČIĆ – predsjednik Judo kluba „Una“ Bihać, jedan od organizatora Balkanskog prvenstva za kadete, Državnog prvenstva za poletarce i seniore i Međunarodnog judo turnira „Una“. Njegovi takmičari su u 2018.godinu osvojili 3.mjesto na Evropskom kupu za kadete, 3.mjesto na Balkanskom prvenstvu za kadete, te su osvajači medalja na državnim prvenstvima. Fikret je na IJF Akademiji uspješno položio za certificiranog trenera International Judo Federacije, a krajem 2018.godine i za certificiranog judo menedžera IJF.

 

  • SPECIJALNA NAGRADA:

 

  • ADELISA DAUTOVIĆ – članica ŽRK „Bihać“ Bihać, kao juniorska reprezentativka BIH sa reprezentacijom osvojila 1.mjesto na IHF/EHF Women’s Trophy „Tuzla 2018“, te ja na istom proglašena za najbolju igračicu turnira.

 

  • POSTHUMNO PRIZNANJE

 

ŠEFKET NAKIĆ – rođen 22.03.1950.godine u Velikoj Kladuši, osnivač karate sporta u gradu Bihaću. Karate sportom se počeo baviti daleke 1968.godine u Karate klubu „Tempo“ Zagreb, a po završetku studija 1970.godine formira sekciju karate „Tempo“, koji je kroz povijest često mijenjao ime, ovisno od društveno političkih prilika. Jedan je od suosnivača Karate saveza Bosne i Hercegovine, a u svom takmičarskom dijelu ostvarivao je zapažene rezultate kao član KK „Tempo“ Zagreb. Dobitnik mnogih društvenih priznanja od kantonalnog do državnog nivoa.  Šefko je pored karate imao i svoju drugu ljubav, a to je književnost, autor je mnogih dijela iz književnosti.

 

HARIS RAKOVIĆ– rođen 10.04.1996.godine u Bihaću, tragično nastradao 30.09.2018.godine. Sportom se počeo baviti kao dječak, prvo nogometom, zatim kick boxom, a od 2016.godine intezivno trenira i takmiči se u Powerliftingu. Haris 2018.godine na Svjetskom prvenstvu u Mađarskoj osvaja 3.mjesto sa podignutih 270 kg. Nažalost Haris nas je tragično napustio na vrhuncu svoje sportske karijere.

 

ERVIN ŠAHINOVIĆ rođen 26.11.1971.godine u Bihaću, prve sportske korake započeo je 1985 u Nogometnom klubu „Bratstvo“ Bosanska Krupa, a potom i u Nogometnom klubu „Željezničar“ Bos. Krupa.Nakon prestanka agresije na BiH iako 100 % RVI, aktivno se uključuje u sportski život općine Bosanska Krupa kroz razne vidove pomoći sportskim kolektivima koji egzistiraju u općini Bosanska Krupa. Kroz organe upravljanja uključuje se aktivno u Košarkaški klub “Bratstvo“ Bosanska Krupa, gdje 2012.godine postaje potpredsjednik UO KK “Bratstvo“ Bosanska Krupa, a 2016.godine i predsjednik UO KK “Bratstvo“ Bosanska Krupa. Veliki sportski radnik i entuzijasta, koji nas je nažalost napustio u septembru 2018 godine u 47-moj godini života.

 

  • PRIZNANJA SPORTSKOG SAVEZA USK-a (loptački, borilački, bazični i ostali sportovi):
  • SALIH LJUBIJANKIĆ – član Auto moto kluba „Cazin“ Cazin – za osvojeno 1.mjesto u Generalnom plasmanu takmičara Auto moto sporta BiH,
  • SANDI DIZDARIĆ – član malonogometne reprezentacije BIH za osobe oboljelje od dijabetisa, sa kojom je u R. Češkoj osvojio 1.mjesto na Evropskom prvenstvu za osobe oboljele od dijabetisa,
  • ARIJANA JAŠAREVIĆ VOJIĆ – titula EHF delegata iz BiH,
  • Karate klub „Regeneracija“ Velika Kladuša – jedan od najmasovnijih klubova na Kantonu,
  • ATLETSKI KLUB „KRAJIŠNIK“ VELIKA KLADUŠA – 4.mjesto na prvenstvu Bosne i Hercegovine u krosu održanom u Velikoj Kladuši, 12.mjesto na Evropskom prvenstvu,
  • EMIN REDŽIĆ – osnivač i trener Karate kluba „Regeneracija“ Velika Kladuša najmasovnijeg karate kluba na Unsko sanskom kantonu. Takmičari klub su u 2018.godini osvajači medalja na Državnim i Balkanskim takmičenjima, a jedan je od nazaslužnijih za izgradnju i stavljenje u funkciju namjensku sportsku dvorana za rad,
  • MIRSAD ABDAKOVIĆ- ultramaratonac, učesnik Minhenskog maratona na 24.sata gdje je postavio i rekord staze, učesnik Mađarskog maratona na kojem je za 6 dana istrčao 718 km, te postavio 17 rezultat na svijetu, jedan od organizatora Prvog Cazinskog maratona,
  • BEKIR LIĐAN – organizator biciklističkog maratona „St. Margarethen – Srebrenica,
  • EKREM JAKUPOVIĆ – trener Atletskog kluba „Sana“ Sanski Most, osvojio je kao takmičar veteran 1.mjesto na Balkanskom prvenstvu za veterane na 5.000 m i 2.mjesto na 3000 m održanom u Celju , Državni prvak u kategoriji veterana na 3000 m održanom u Sarajevu.

 

  • PRIZNANJE SPORTSKOG SAVEZA USK-a:

za sportiste koji su prvaci Bosne i Hercegovine u svojim kategorijama (pojedinačna konkurencija), i sportisti koji su nastupili za reprezentaciju Bosne i Hercegovine u loptačkim sportovima.

  • Alem Semanić – član Auto moto kluba„Extra Sport“ Cazin, za osvojeno 1.mjesto u ukupnom plasmanu grupa E1 klasa17,
  • Hamza Džinović – član Taekwan-do klub „Bosna“ Cazin, za osvojeno 1.mjesto na 4. ITF Državnom prvenstvu u disciplini sparing  -52 kg u kategoriji juniorki, održanom u Bužimu,
  • Ema Hamulić – članica Kluba borilačkih sportova „Tigar“ Cazin, za osvojeno 1.mjesto na ITF Državnom prvenstvu u disciplini sparing -45 kg u kategoriji juniorki, održanom u Bužimu,
  • Eldin Hamulić – član Kluba borilačkih sportova „Tigar“ Cazin, za osvojeno 1.mjesto na ITF Državnom prvenstvu u disciplini sparing +60 kg u kategoriji kadeta, održanom u Bužimu,
  • Ena Kapić – članica Kluba borilačkih sportova „Lan Lyon“ Cazin, za osvojeno 1.mjesto na Državnom prvenstvu u kategoriji borbe djevojčice 2008  +40 kg održanom u Jajcu,
  • Džana Adilagić Ženski rukometni klub „Krajina“ Cazin – reprezentativka BiH U 17,
  • Adna Husičić Ženski rukometni klub „Krajina“ Cazin – reprezentativka BiH U 17,
  • Ismail Hamulić – član Kluba borilačkih sportova „Tigar“ Cazin, za osvojeno 1.mjesto na Državnom prvenstvu u disciplini Light Contact -63 kg u kategoriji juniora, održanom u Gacku,
  • Dino Ružnić– član Kluba borilačkih sportova „Tigar“ Cazin, za osvojeno 1.mjesto na Državnom prvenstvu u disciplini Light Contact -57kg održanom u Gacku,
  • Lamija Hamulić – članicaKluba borilačkih sportova „Tigar“ Cazin, za osvojeno 1.mjesto na ITF Državnom prvenstvu u disciplini sparing -52 kg u kategoriji kadetkinja, održanom u Bužimu,
  • Haasin Karajić – član Atletskog kluba „Krajišnik“ Velika Kladuša, za osvojeno 1.mjesto na Prvenstvu BiH u disciplini 3000 m za juniore održanom u Sarajevu,
  • Melany Šabanagić – članica Karate kluba „Fudokan“ Velika Kladuša, za osvojeno 1.mjesto na Državnom prvenstvu u kategoriji kadetkinje kate održanom u Banja Luci,
  • Senaid Veladžić – član Karate kluba „Feniks“ Bosanska Krupa, za osvojeno 1.mjesto na Državnom kadetskom prvenstvu u kategoriji kate održanom Banju Luka,
  • Ajla MemićŽenski nogometni klub „Željezničar 511“ Bosanska Krupa – reprezentativka BiH U19,
  • Davud Ćatić –član Taekwan-do klub „Asim Bajrektarević – Hamza“ Bužim, za osvojeno 1.mjesto na 4.ITF Državnom prvenstvu u disciplini sparing -57 kg u kategoriji juniori, održanom u Bužimu,
  • Amel Zajkić – član Kluba borilačkih sportova „Ljutoč“ Bihać -za osvojeno 1.mjesto na Državnom prvenstvu u disciplini Kick Light -89 kg kategoriji juniora održanom u Palama,
  • Diana Ramić – članica Kluba borilačkih sportova „Zino“ Bihać -za osvojeno 1.mjesto na Državnom prvenstvu u disciplini Point Fighting +65 kg u kategoriji juniora održanom u Fojnici,
  • Adijan Nadarević – član Kluba borilačkih sportova „Zino“ Bihać -za osvojeno 1.mjesto na Državnom prvenstvu u disciplini Kick Light -63 kg u kategoriji juniora održanom u Palama i mjesto na Državnom prvenstvu u disciplini Light Contact -63 kg u kategoriji kadeta održanom u Gacku.
  • Ibrahim Gverić – član Kluba borilačkih sportova „Zino“ Bihać -za osvojeno 1.mjesto na Državnom prvenstvu u disciplini Point Fighting -69 kg u kategoriji seniora održanom u Palama,
  • Adna Behrem – članica Kluba borilačkih sportova „Zino“ Bihać -za osvojeno 1.mjesto na Državnom prvenstvu u disciplini Kick Light +65 kgu kategoriji  juniora održanom u Palama,
  • Adin Mulalić – član Kluba borilačkih sportova „Zino“ Bihać -za osvojeno 1.mjesto na Državnom prvenstvu u disciplini Light Contact -42 kg u kategoriji kadeti održanom u Gacku,
  • Sanjin Hrnjica – član Kluba borilačkih sportova „Zino“ Bihać -za osvojeno 1.mjesto na Državnom prvenstvu u disciplini Point Fighting -52 kg u kategoriji kadeta održanom u Fojnici,
  • Aljoša Ramić – član Kluba borilačkih sportova „Zino“ Bihać – za osvojeno 1.mjesto na Državnom prvenstvu u disciplini Point Fighting +47kg u kategoriji kadeta održanom u Fojnici,
  • Sara Mahmutović – članica Karate kluba „Jion“ Bihać, za osvojeno 1.mjesto na Državnom prvenstvu u kategoriji juniorke borbe  -53kg održanom u Banja Luci,
  • Denis Prošić – član Aero kluba „Bihać“ Bihać, za osvojeno 1.mjesto Državnom prvenstvu održanom u Prijedoru,
  • Anesa Hamzić – članica Kluba borilačkih sportova „Kurto“ Bihać -za osvojeno 1.mjesto na Državnom prvenstvu u disciplini Kick Light -42 kg u kategoriji  kadetkinja održanom u Palama,
  • Adna Hodžić – članica Kluba borilačkih sportova „Kurto“ Bihać -za osvojeno 1.mjesto na Državnom prvenstvu u disciplini Kick Light -50 kg u kategoriji  kadetkinja održanom u Palama,
  • David Dujmović – član Omladinske fudbalske škole „Bihać“ Bihać, reprezentativac BIH U15,
  • Ajna Golić – članica Ženskog nogometnog kluba „Sana“ Sanski Most, reprezentativka BiH U15,
  • Elmina Sarajlić – članica Ženskog nogometnog kluba „Sana“ Sanski Most, reprezentativka BiH U17,
  • Anđela Cvjetojević – članica Ženskog nogometnog kluba „Sana“ Sanski Most, reprezentativka BiH U17,
  • Azra Talić – članica Ženskog nogometnog kluba „Sana“ Sanski Most, reprezentativka BiH U15,
  • Ibrahim Dedić – član Karate kluba „Bihać“ Bihać, za osvojeno 1.mjesto na Državnom prvenstvu u borbama kategorija dječaci 2005.godište -40 kg održanom u Jajcu,
  • Hassan Selimović – član Karate kluba „Jion“ Bihać, za osvojeno 1.mjesto na Državnom prvenstvu u borbama kategorija dječaci 2007.godište +50 kg održanom u Jajcu, 1.mjesto na 23. Balkanskom prvenstvu u borbama kategorija dječaci +50kg održanom u Beogradu – Srbija.
  • Danina Durić – članica Kluba borilačkih sportova „Tigar“ Cazin, za osvojeno 1.mjesto na ITF Državnom prvenstvu u disciplini sparing -35 kg u kategoriji kadetkinja, održanom u Bužimu,
  • Tarik Salkić – član Karate kluba „Regeneracija“ Velika Kladuša, za osvojeno 1.mjesto na Državnom prvenstvu u katama dječaci 2006.godište održanom u Jajcu,
  • Taris Beganović – član Karate kluba „Regeneracija“ Velika Kladuša, za osvojeno 1.mjesto na Državnom prvenstvu u katama dječaci 2010.godište i mjesto na Državnom prvenstvu u borbama kategorija dječaci 2008.godište -45 kg održanom u Jajcu,
  • Amar Šabanagić – član Karate kluba „Regeneracija“ Velika Kladuša, za osvojeno 1.mjesto na Državnom prvenstvu u katama dječaci 2008.godište održanom u Jajcu,
  • Sumeja Bašić – članica Karate kluba „Regeneracija“ Velika Kladuša, za osvojeno 1.mjesto na Državnom prvenstvu u kategoriji borbe djevojčice 2006  +50 kg održanom u Jajcu,
  • Amila Topalović – članica Kluba borilačkih sportova „Jezerski“ Bosanka Krupa, za osvojeno 1.mjesto na 4. ITF Državnom prvenstvu u disciplini sparing  -45 kg u kategoriji kadetkinja, održanom u Bužimu,
  • Fatima Šahinović – članica Taekwan-do klub „Asim Bajrektarević – Hamza“ Bužim, za osvojeno 1.mjesto na 4.ITF Državnom prvenstvu u disciplini sparing -30 kg u kategoriji kadetkinja, održanom u Bužimu.

 

  • DOBITNICI PRIZNANJA SAVEZA ZA SPORT I REKREACIJU RATNIH VOJNIH INVALIDA I INVALIDNIH LICA USK-a:

 

  • Najuspješniji sportista u muškoj konkurenciji: RAMO LIPOVIĆ član SSRI grada Cazin, za osvojeno 1.mjesto na Državnom prvenstvuu malom nogometu, na kojem je proglašen najboljim strijelcem prvenstva održanom u Mostaru,
  • Najuspješniji sportista u ženskoj konkurenciji: AZRA DEDIĆ članicaSSRI grada Bihaća, 1.mjesto na 25. Međunarodnom turniru „ID – Judo Cologne 2018“ održanom  Pordenone – Italija i 2.mjesto 2.Međunarodnom turniru „ID – Judo Cologne 2018“ održanom u Ravena – Italija.
  • Najuspješnija ekipa u muškoj konkurenciji:

MALONOGOMETNA EKIPA SSRI GRADA CAZIN, za osvojeno 1.mjesto na Državnom prvenstvu,

  • Najuspješnija ekipa u ženskoj konkurenciji:

STRELJAČKA SEKCIJA SSRI GRADA CAZIN – za osvojeno 3.mjesto na Državnom prvenstvu,

  • Najuspješniji trener: IBRAHIM TOPIĆ –Malonogometna ekipa SSRI grada Cazin – trener ekipe osvajača Državnog prvenstva,
  • Najuspješniji sportski radnik: HASAN KOVAČEVIĆ – SSRI općina Bosanska Krupa.

 

  • Posebno priznanje:

FATA SALKIĆ– član SSRI grada Cazina, za osvojeno 3.mjesto na Državnom prvenstvu u streljaštvu,

KIK „Sana“ Sanski Most– za osvojena 1.mjesta na međunarodnim turnirima u Ljubljani, Vodicama, Zagrebu, Mariboru, Gradačcu i Sanskom Mostu, 2.mjesto u prvenstvu BIH,

HALIDA STUPAR– članica SSRI općine Ključ, na Kantonalnom prvenstvu u streljaštu ostvarila 1.mjesto,

 

  • POSEBNO PRIZNANJE ZA OSTVARENE SPORTSKE REZULTATE U

ŠKOLSKOM i UNIVERZITETSKOM SPORTU SPORTU:   

 

  • Najuspješniji sportista-učenik u školskom sportu za Osnovne škole:

AMAR SMAJLOVIĆ – JU OŠ “Hasan Kikić” Sanski Most, za osvojeno 1.mjesto na Kantonalnom školskom takmičenju u malom nogometu, 1.mjesto na Kantonalnom školskom takmičenju u stolnom tenisu – pojedinačno i 2.mjesto na Kantonalnom školskom takmičenju u atletici u disciplini 1000 m.

 

  • Najuspješnija sportiskinja-učenica u školskom sportu za Osnovne škole:

LEJNA GROMILIĆJU OŠ „Ključ“ Ključ, za osvojeno 2.mjesto na Kantonalnom školskom takmičenju u atletici u disciplini 100 m, 2.mjesto na Kantonalnom školskom takmičenju u atletici disciplina 4X100 m,

3.mjesto na Kantonalnom školskom takmičenju u odbojci, 3.mjesto na Kantonalnom školskom takmičenju u rukometu.

  • Najuspješniji sportista-učenik u školskom sportu za Srednje škole:

AMEDIN KARAJKOVIĆJU “Mješovita srednja škola” Sanski Most, za osvojeno 1.mjesto na Kantonalnom školskom takmičenju u atletici u disciplini 100 m, 1.mjesto na Kantonalnom školskom takmičenju u malom nogometu, 3.mjesto na Kantonalnom školskom takmičenju u atletici disciplina 4×100 m.

 

  • Najuspješnija sportiskinja-učenica u školskom sportu za Srednje škole:

 

  • ERNA VELAGIĆ – JU “Mješovita srednja škola” Bosanski Petrovac, za osvojeno 1.mjesto na Kantonalnom školskom takmičenju u košarci, 1.mjesto na Kantonalnom školskom takmičenju u atletici disciplina skok u dalj, 2.mjesto na Kantonalnom školskom takmičenju u atletici disciplina 100 m.

 

Facebook Comments