Bužim Nogomet (BŽ) Novosti

FK Konjodor poražen na domaćem terenu u posljednjem kolu

Sinoć je u okviru 7. kola Prve futsal lige FBiH u Bužimu odigran posljednji susret u jesenjem dijelu prvenstva, a FK Konjodor je pred punom Sportskom dvoranom u Bužimu dočekao ekipu iz Sarajeva, MNK Željezničar. Zaista mnogobrojna publika je imala priliku pratiti jako zanimljiv susret u kojem su na kraju slavili futsal majstori iz Sarajeva. FK Konjodor je u ovom susretu bio znatno desetkovan, pa na terenu nisu bili ozlijeđeni Mirzet Pajalić i Sejad Ibrišimović, dok je zbog crvenog kartona pauzirao i Džemal Kadić.

Golom (AG) u 3′ susreta domaćini su poveli na veliku radost publike i sinoć odlično popunjene dvorane u Bužimu ali radost je trajala samo jednu minutu, kada gosti iz Sarajeva poravnavaju rezultat 1:1.

Ponovno vodstvo FK Konjodor je došlo u 7′ susreta i rezultat je glasio 2:1, no međutim i gosti iz Sarajeva pokazuju da u Bužim nisu došli da se brane, pa izjednačuju na 2:2 u 13′ susreta.

Prvo vodstvo gostiju 2:3 je uslijedilo u 18′ susreta, a to je ujedno i rezultat na koji se otišlo na odmor.

Drugo poluvrijeme u znaku gostiju iz Sarajeva i već u prvim minutama nastavka susreta postižu tri gola za visoko vodstvo 2:6.

Nanić uspijeva smanjiti rezultat na 3:6 u 28′ susreta, a nakon toga ponovo gol postiže MNK Željezničar u 32′ susreta za rezultat 3:7.

Vidno umorni i osjetno oslabljeni naši hakleri, ipak skupljaju snagu i uspijevaju matirati četvrti put gol odličnog Tabakovića za 4:7.

Ponovo dva gola u mreži Akmadžića u samo dvije minute susreta, prvo u 38′, a potom i u 39′ susreta za visokih 4:9.

U finišu susreta publika je imala priliku vidjeti još dva gola, prvo gol svojih haklera, koji postižu svoj peti gol u ovom susretu, a posljednji gol za goste iz Sarajeva u samo završnici utakmice i krajnji rezultat glasi 5:10 u korist MNK Željezničar Sarajevo.

Haklerima iz Sarajeva smo čestitali na jesenjoj tituli Prve futsal lige FBiH, a oni su bili iskreni i na svom profilu na Facebooku objavili zahvalnicu na račun domaćina, ekipe FK Konjodor, publike i fantastične atmosfere koja je vladala u Bužimu sinoć.

Također i mi se ovim putem želimo zahvaliti FK Konjodoru na saradnji i na lijepom druženju nakon odigrane utakmice u Bužimu.

FK Konjodor je završio jesenji dio prvenstva na četvrtoj poziciji sa šest osvojenih bodova, dok je naš drugi futsal tim MNK Bubamara Auto Stil & PVC Džaja završio na drugoj poziciji prvenstvene ljestvice.

DVORANA: SD Bužim

GLEDAOCA: 300

SUDIJE: Zlatko Budimlić (Bihać) i Hasan Nanić (Bužim)

DELEGAT: Edin Džanić (Bihać)

STRIJELCI: 1:0 Kapetanović (AG), 1:1 Sarajlić (4′), 2:1 Begić (7′), 2:2 Marić (13′), 2:3 Sarajlić (18′), 2:4 Marić (23′), 2:5 Sarajlić (26′), 2:6 Sarajlić (26′), 3:6 Nanić (28′), 3:7 Marić (32′), 4:7 Bolić (36′), 4:8 Hodžić (38′), 4:9 Mujić (39′), 5:9 A.Ibrišimović (39′), 5:10 Kapetanović (40′)

FK KONJODOR: Akmadžić, A.Ibrišimović, Nanić, Begić, Bolić/ Fajković, Dervišević, Mehić, Čajić. PREDST.KLUBA: Mirzet Pajalić

MNK ŽELJEZNIČAR: Tabaković, Džafo, Ajanović, Marić, Sarajlić/ Demirović, Mujić, Kapetanović, Kerla, Zahirović, Salčin, Hodžić, Čilić. PREDST.KLUBA: Haris Roksa

A kako su utakmicu u Bužimu i samu atmosferu, kao i svoj boravak osjetili gosti iz Sarajeva, govori iz objave na Oficijelnoj stranici kluba na Facebooku.