Novosti

Bubamara prizemljila raketu u Cazinu

U Cazinu je sinoć odigran susret u okviru 5. kola Prve futsal lige FBiH u kojem su se sastale ekipe domaćina MNK Bubamara Auto Stil & PVC Džaja, dok je na drugoj strani bio MNK Raketa iz Žepče, a domaćin je slavio sa visokih 8:3 i tako zadržao prvu poziciju na prvenstvenoj ljestvici Prve futsal FBiH. Raketaši iz Žepča su proteklog kola slavili na domaćem terenu rezultatom 7:3 nad ekipom MNK DiaBiH ali večeras u Cazinu su jednostavno prizmljeni i nisu uspjeli mnogo toga pokazati, pored naših raspoloženih futsal majstora.

DVORANA: Cazin

GLEDAOCA: 300

SUDIJE: Zlatko Budimlić i Adnan Kasupović (Bihać)

DELEGAT: Irfan Budimlić

STRIJELCI: 0:1 Jukić (1′), 1:1 Delić (2′), 2:1 Nuhanović (9′), 3:1 Mizić (12′), 4:1 Prošić (13′), 5:1 Delić (13′), 5:2 Jukić (24′), 6:2 Prošić (35′), 7:2 Delić (36′), 7:3 Rašić (37′), 8:3 Mizić (40’/6m)

MNK BUBAMARA AUTO STIL & PVC DŽAJA: Karalić, Prošić, Delić, Ćatić, Mizić/ Mehić, Hušić, Kličić, Nuhanović, Nuhić, B.Šarić, Omanović. PREDST.KLUBA: Mehić Dževad

MNK ŽEPČE: Kosić, Jukić, Perković, Rašić, Ivešić/ R.Rašić, L.Perković, Adžić, Markanović. TRENER: Ilija Šimić

Gosti iz Žepča dobro otvaraju utakmicu i već u 1′ susreta dolaze do vodstva 0:1 ali za poravnanje se pobrinuo iskusni Delić, samo nakon jedne minute.

Na scenu stupa Bubamara pa inicijativom i odličnom igrom dominira, tokom cijelog prvog poluvremena, Nuhanović se upisuje u listu strijelaca za prvo vodstvo Bubamare u 9′ susreta 2:1, a zatim u samo dvije minute 12′,13’/2x pogađaju, prvo Mizić, pa zatim Prošić, a onda večeras odlično raspoloženi Delić po drugi put pogađa mrežu nemoćnog golmana Kosića i rezultat sa kojim se otišlo na odmor glasi 5:1 u korist domaćina.

U drugom dijelu susreta gosti iz Žepča uspjevaju smanjiti rezultat na 5:2 a strijelac je ponovo Jukić. MNK Žepče pokušava golman/igračem sustići rezultat ali im ne polazi za nogom, pa Prošić iz kontre postiže svoj drugi gol u 35′ susreta i rezultat je 6:2 u korist Bubamare.

Samo minutu poslije Delić postiže svoj Hat-trick i raketaši su već prizemljeni u ovom susretu, a rezultat glasi 7:2.

U nastavku susreta Bubamara šalje svoje mlade haklere na parket i tako u ovom susretu minutažu upisuju svi, a posebno se ističe mladi golman Omanović, koji skida jedan od zicera gostiju.

Ipak gosti uspjevaju postići svoj posljednji gol u 36′ susreta, pa rezultat smanjuju na 7:3.

Tačku na “I” stavlja Mizić sa 6m u 40′ i konačan rezultat je 8:3 u korist MNK Bubamara Auto Stil & PVC Džaja.

Publika u Sportskoj dvorani u Cazinu je ponovo imala priliku pratiti odličnu futsal predstavu, a svi oni van granica BiH su ponovo imali priliku susret pratiti u živo putem našeg portala i Oficijelnog kanala YouTube.

Naredno 6. kolo Prve futsal lige FBiH Bubamara gostuje u Sarajevu, kod ekipe MNK DiaBiH, dok naša druga futsal ekipa iz Bužima FC Konjodor igra danas u Zenici sa početkom 20:00h. a za protivnika imaju ekipu MNK Calp