Bihać Klub boraca (BI) Novosti

Judo klub “Una” Bihać radi punom parom, a rezultati ne izostaju

MEĐUNARODNI TURNIR „BANJA LUKA OPEN“ 2018

Mirza, Amina i Ahmed osvojili medalje

Judo klub Una je nastupio na međunarodnom turniru Banja Luka Open. Klub je nastupio sa 5 takmičara, a osvojili u 3 medalje.

1. Mjesto i zlatnu medalju osvojio je Mirza Džaferović.
2. Mjesta i srebrne medalje su osvojili Ahmed Skenderović i Amina Mujagić.

Nastupili su još i Fran Crnković koji je zauzeo 5. mjesto i Benjamin Budimlić, koji je završio kao 7.

Na turniru su nastupili klubovi iz BiH, Hrvatske, Srbije, Crne Gore i Austrije.

KODOKAN KATA SEMINAR POREČ 2018

Treneri Judo kluba Una, Fikret Bečić, Denis i Hadis Ramić, ovih dana borave na kata seminaru koji drže Kodokan eksperti Mikihiro Mukai i Naoki Murata.

Kodokan kata seminar obuhvata sve segmenete Nage no kate i Katame no kata, koje uz experte iz Japana, demonstriraju višestruki prvaci Evrope i Svijeta u ovim katama.
Ovaj kata seminar se održava u sklopu judo festivala u Poreču, koji je u organizaciji EJU i HJS.

PRVENSTVO BALKANA ZA JUNIORE

Anamarija Franjić u kategoriji do 52 kg, Džana Kovačević u kategoriji do 63 kg i Hana Piralić u kategoriji preko 78 kg, ostvarili su plasman na 5. mjestu na ovom prvenstvu Balkana.

Za medalju su izgubile od predstavnica Turske i Rumunije.