Cazin Klubovi Nogomet (CZ) Novosti Rezime U ŽIŽI

INTERVJU: MNK Bubamara Auto Stil & PVC Džaja spreman za Premijer futsal ligu BiH

Povodom deset godina postojanja MNK Bubamara Auto Stil & PVC Džaja, i odličnih ostvarenih rezultata u prvom dijelu prvenstva, te mogućeg plasmana u Premijer futsal ligu BiH, naš sagovornik je prvi čovjek Bubamare, nekad igrač, pa osnivač prvog futsal tima, koji se zvanično takmiči u Prvoj futsal ligi FBiH, a riječ je o legendarnom Šeri Rekiću, treneru Bubamare.

Za početak našeg razgovora nam kažite, šta, kako, od kad postoji MNK Bubamara, ko su njeni osnivači i koliko dugo se takmičite u zvaničnom dijelu Prve futsal lige FBiH?  Dali se možda sjećate tih prvih dana Bubamare, ljudi koji su bili tu, koji su doprinijeli nastanku Bubamare?

“Bubamara kao klub postoji već punih deset godina, takmiči se u prvoj, a jedno određeno vrijeme i u Drugoj futsal ligi FBiH. Klub je osnovan 2008. godine u Cazinu, a osnivači kluba su pored mene bili Vahid Ćoralić i Kapić Esad. Pošto u to vrijeme nije bilo kluba te vrste, došli smo na ideju o formiranju prvog malonogometnog/futsal tima na našem kantonu. Novi sistem igre futsala, kojeg odlikuje igra sistema 4+1 je tad bio u ekspanziji i uz pomoć ljudi, koji su zasigurno doprinijeli razvoju futsala na ovim prostorima, sinula nam je ideja o osnivanju istog. Prvu loptu „četvorku“ na ove prostore je donio Enes Eno Šabić, moj dobar prijatelj i svima poznato ime na kantonu, kada je u pitanju futsal”.

Prije nekoliko dana u Cazinu je održana i redovna godišnja skupština kluba, izabrani su novi ljudi, Uprava kluba sa jasnim zadacima i ciljevima, možete nam reći nešto o tome?

“11.01.2018. godine smo održali prvu Izbornu skupštinu kluba, na kojoj je pored starih članova skupštine, prošireno rukovodstvo kluba na ukupno četrnaest članova skupštine. Također imamo i novo predsjedništvo, sastavljeno od pet članova. Tu su pored starih članova i neka nova imena. Novi predsjednik kluba je gosp. Dževad Mehić – Džaja, poznato ime u javnosti, kada je u pitanju futsal na našim prostorima i šire. Smatramo da smo uradili jednu kvalitetnu stvar jer smo se morali proširiti sa članovima Uprave kluba. Biti prvi, imati visoke ambicije i zacrtane ciljeve, nije lako, pa je potrebno mnogo više ljudi za ostvarivanje zadataka i konačnog cilja. Mislim da smo odabrali pravi put, da je Bubamara, konačno dobila još jedan novi vjetar u leđa i novi kurs za uspjeh”.

Prvi dio sezone 2017/2018, odličan rezultat, stopostotni učinak, sedam utakmica, sedam pobjeda, prvi na prvenstvenoj ljestvici sa čak pet bodova razlike od drugoplasirane Sloge, dali ste očekivali ovakav rezultat na početku sezone?

“Tačno je da na početku nismo najavljivali neke velike rezultate, međutim isto tako znamo da imamo veoma kvalitetnu i dobru ekipu, dobre igrače, da se na našim prostorima kantona igra odličan futsal, što smo pokazali i protekle sezone, a u ovoj sezoni smo potvrdili da smo zaista jaka ekipa, koja zasigurno zaslužuje da igra Premijer futsal ligu BiH i da je naš cilj samo jedan, a to je društvo najboljih u BiH i pokušat ćemo napraviti tu stepenicu više. Pobjedili smo svih sedam susreta, kući i na strani i svakako da je to dokaz o jednom, kvalitetnom, dugogodišnjem radu i trudu svih nas. Igrači koji su zajedno već pet, šest godina, koji su krenuli igrom sa svojih šesnaest godina, sada su okosnica tima i veoma kvalitetni futsal igrači, kako u našem kantonu, tako i šire van granica BiH. Mizić, Begić, iskusni golman Karalić, talentovani mladi igrači poput Prošića, Sejada i Alena Ibrišimovića, Kadića, Nadarevića, čije vrijeme tek dolazi, predvođeni također sa “Alfa i Omega” pokretačom igre Bubamare, Halidom Delićem, najboljim futsal igračem USK-a u 2017. godini i trenutno jednim od najboljih igrača i šire, garantuju uspjeh našeg kluba u narednom periodu”.

Nastavak sezone je narednog vikenda, ekipa redovno trenira i sprema se za nastavak sezone, šta očekujete i koji su vaši ciljevi?

“Nalazimo se na prvoj poziciji nakon prvog dijela prvenstva sa razlikom od pet bodova ispred Sloge ali to nama ništa ne znači jer u nastavku prvenstva, ponovo idemo iz utakmice u utakmicu, naravno sa punim kapacitetom. Mi smo ponovo na početku i ne smijemo kiksati niti jednu utakmicu, moramo ići iz pobjede u pobjedu, do konačnog cilja jer svaki poraz bi nas skupo koštao i toga moramo biti svjesni”.

Igrački kadar je osvježen za nastavak sezone, tu su mladi igrači Alen i Sejad Ibrišimović, buduće uzdanice kluba i veoma dobri hakleri, svakako pored iskusnih Delića, Mizića, Halkića i ostalih podmladak ekipe je na vidiku i Bubamara zasigurno ima svoju svijetlu budućnost. Tu su i mladi golmani Omanović i Šarić uz već iskusne golmane Karalića i Nuhanovića. Da li ste zadovoljni igračkim kadrom, i da li ovi igrači mogu ostvariti zacrtane ciljeve?

“Sa sigurnošću mogu reći sa ovom našom djecom, da smo najbolja ekipa u FBiH. Bubamara ima mlade perspektivne futsal igrače, koji dolaze sa naših prostora. USK, Cazin i Bubamara će uvijek imati kvalitetnu budućnost, a zasigurno poznavaoci futsala znaju iz iskustva kvalitet ovih igrača, čije igre redovno prate kroz aktuelnu C-LIGU, koja se igra tokom čitave godine, kroz odigravanje turnira. Uspjeh Bubamare nije slučajan, a svakako da je velika zasluga upravo projekat C-LIGA, koja također ove godine slavi deset godina postojanja. Svake godine u okviru C-LIGE se odigra oko dvadeset turnira na području općine Cazin, uključujući Gatu, Tržac, Brekovicu, Vrstu, Izačić, a upravo kroz te turnire naši dječaci stiču velika znanja i iskustva, igrajući sa starim poznatim haklerima sa našeg područja, a posebno je veliko iskustvo igrati sa najboljim haklerima iz susjedne Hrvatske, Srbije, Slovenije, koji redovno posjećuju naše turnire. Imaju jedan kontinuirani rad, redovan sportski život i svakako nakon odigranih turnira, koji čine veliki broj odigranih utakmica i veliki postotak njihove spremnosti, dolaze fizički i igrački mnogo sposobniji. Naši mladi igrači nemaju problem igranja, niti strah od mnogobrojne publike. Navikli su igrati pred hiljadu, dvije, pa ponekad tri i više hiljada gledaoca, što je veoma dobra i kvalitetna stvar za njihovu budućnost. Bubamara je nastala upravo iz tog razloga, nije sasvim slučajno ili što je to nekom bilo od interesa. Jednostavno samo od sebe uz dugogodišnji rad, stasanje novih igrača kroz C-LIGU i igranjem futsal turnira, rezultiralo je i uspješnom radu Bubamare”.

Svakako da uspjeh ovaj koji ste napravili do sada i u budućnosti Vašeg malonogometnog kluba, zavisi od sponzora i pojedinih ljudi koji čine okosnicu uspjeha Bubamare. Dali nam možete kazati šta o tome organizacijskom dijelu kluba?

“Što se tiče organizacijske strukture našeg kluba mi smo veoma zadovoljni, poznavajući situaciju u kakvoj se nalazi cjelokupan sport i klubovi našeg kantona, mi smo svakako u velikoj prednosti. Za razliku od drugih, kojima je svaka godina sve teža, nama je suprotno i svaka godina nam je sve bolja i lakša, po svim segmentima, organizacijskog dijela. U klubu se radi sasvim transparentno, ispravno, kvalitetno, što je od prvog dana osnivanja kluba i klub je organizacijski sasvim zreo za jednu stepenicu više, a garant su nam i novi ljudi u klubu koji su s nama, te naši vjerni sponzori”.

Veliko interesovanje upravo kroz medije, koji Vas redovno prate iz dana u dan dobijate sve više simpatija, sponzora, vjernih pratioca i gledaoca na tribinama.  Da li ste zadovoljni medijskim praćenjem Vašeg kluba?

“Ne da smo zadovoljni, nego smo prezadovoljni jer u zadnju godinu ili dvije smo uradili više na afirmaciji kluba, nego za sve one godine prije. Normalno da je to cijena našeg rada i rezultata jer kad si prvi onda si interesantan i popularan, kod sponzora, kod gledaoca, kod ljudi koji vole sport, a posebno futsal. Što se tiče medija ja bih se ovim putem želio zahvaliti posebno Vašem portalu USKsport.ba, koji nas prati u najboljem smislu ali također idu zahvale i ostalima, RTV Cazin, RTV USK, Cazin.net, Cazin.ba, Unsko sanske novine Krajina i ostalim medijima, koji nas prate”.

Evo za kraj ćemo Vas upitati jedno od najvažnijih pitanja što svakako interesuje veliki broj obožavaoca futsala u našem kantonu. Da li Bubamara, kao prvi futsal klub sa USK-a, može izboriti plasman u PL BiH ove godine i tako po prvi put u historiji našeg kantona uvesti jedan Futsal Klub u društvo najboljih?

“Svakako da idemo na pobjedu, ovo što smo ostvarili je iza nas i nemamo pravo na kiks. Želimo da sami odlučujemo o svojoj sudbini, a ne da zavisimo od drugih rezultata. Do kraja idemo u svaku utakmicu na pobjedu, naravno uz podršku svih ljudi i svih nas u klubu. Vjerujem da možemo napraviti historijski uspjeh, vjerujem u našu ekipu, igrače, vjerujem da imamo najbolju ekipu u FBiH i svakako ne samo da Bubamara može ući u Premijer ligu BiH, nego da naš klub može biti čak i među prve tri futsal ekipe Premijer futsal lige BiH. Međutim nije dovoljno imati kvalitetan igrački kadar, potrebno je da se i drugi segmenti poslože, pa treba imati na kraju krajeva i malo sportske sreće, da bi se na kraju slavilo. Svakako da zavisi i od podrške cjelokupnog kantona, ljudi, gledaoca, sponzora, medija i svega ostalog da se ukomponuje, kako bi se došlo do konačnog cilja. Mi imamo igrače sa područja čitavog USK-a i svakako da im je potrebna naša i Vaša velika podrška. Ovim putem želim također da se zahvalim našim gledaocima, kojih je sve više iz dana u dan, koji nas vjerno prate a dolaze iz svih područja našeg kantona i šire. Zahvaljujem se i svakom pojedincu, koji je na bilo koji način doprinijeo našem uspjehu kluba”.

Na samom  kraju našeg razgovora, dali imate neku poruku za naše vjerne pratioce, sponzore i sve ostale koji žele se priključiti na putu historijskog uspjeha kluba ka PL BiH?

“Želim da se zahvalim svim našim dobrim ljudima, koji su davno prije započeli ovu našu lijepu priču koja se zove Bubamara. Također želim se zahvaliti svim igračima koji su prošli kroz našu Bubamaru, a za deset godina postojanja kroz klub je prodefilovalo preko 150 registrovanih igrača. Kroz dugi niz godina za MNK Bubamaru su nastupali uvijek oni najbolji, najveći talenti futsala sa ovih prostora. Kroz Bubamaru su također prošli Rifet Kapić, Hamza Čataković, Endi Nuhanović, Nihad Porčić, Samir Felić, Emsad Sarkić i još mnogi drugi. Veliki doprinos je dala i naša dijaspora, ljudi, koji su vjerni našem klubu, želim da se ovim putem zahvalim svim njima. Želim da se zahvalim jednom broju naših vjernih pratioca u Švicarskoj, predvođenih gosp. Safetom Ćoralićem, našim ljudima iz Linza, našim velikim prijateljima ASKÖ FC Diamant, na čelu sa gosp. Izom Murićem. Našim prijateljima iz Slovenije, koji su nas pomagali i financijski, na čelu sa gosp. Hamdijom Hirkićem, svim sponzorima i svim ljudima, koji su s nama bili i kad je bilo najteže, a i sad. Ovim putem pozivam također i sve potencijalne sponzore, ljude i sve ostale, koji vole sport, koji vole futsal, da se pridruže našem timu jer samo zajednički možemo do historijskog uspjeha i plasmana u Premijer futsal ligu BiH, gdje nam je i mjesto. Bubamara je već odavno otvorila vrata širom BiH i van granica naše domovine i na pomen Bubamare, možete čuti samo ono najbolje”.

U ime udruženja za razvoj i promociju sporta USK-a, te Prvog sportskog portala USKSPORT.BA, želimo Vam mnogo uspjeha u nastavku sezone i svakako da zajednički proslavimo ulazak u Premijer futsal ligu BiH!!

Facebook Comments