Bužim Cazin Nogomet (BŽ) Nogomet (CZ) Novosti

Fudbaleri Krajine sigurno do pobjede protiv komšija iz Bužima

Na Gradskom stadionu u Cazinu fudbaleri “Krajine” upisali novu pobjedu, ovog puta protiv ekipe NK “Vitez” iz Bužima s rezultatom 3:0. Iako rezultat govori da je ovo bila lagana utakmica za “Krajinu”, gosti iz Bužima su pružili dobar otpor u Cazinu te prikazali sasvim dobru igru.

Elmin Prošić doveo je domaću ekipu u vodstvo u 15. minutu igre što je bio i konačan rezultat prvog poluvremena, iako su domaćini imali veći posjed lopte s ovim rezultatom mogu biti i zadovoljni jer su gosti u nekoliko navrata ozbiljno zaprijetili golmanu Akmadžiću.

Drugi dio domaća ekipa je otvorila znatno bolje, a nagrada je stigla u 67. minutu odličnim pogotkom Mizića. Za konačnih 3:0 pobrinuo se Fikret Balić golom iz penala u 80. minutu. Najbolje ime ovog susreta bio je Mizić Ermin, a utakmicu je obilježilo igranje mladog Isaka Hairlahovića koji je upisao nastup za prvi tim Krajine s nepunih 16 godina.

Krajina je s ovom pobjedom zadržala priključak za sami vrh tabele, dok je Iskra iz Bugojna jednom nogom u baražu za plasman u Prvu ligu F BiH.